תחזוקת בריכת שחיה פרטית

אז בין אם אתם בשלב השיקולים או שכבר פינקתם את עצמכם והתחדשתם בבריכה פרטית קחו בחשבון שכמו כל דבר טוב גם הבריכה הפרטית שלכם זקוקה לתחזוקה שוטפת. הבריכה הפרטית שלכם בשונה מבריכה ציבורית, אינה נמצאת תחת פיקוחו של משרד הבריאות או של הרשות המקומית ולכן נצטרך לשמור על תחזוקתה באופן עצמאי.

באופן בסיסי עלינו לוודא כי במשך זמן פעילות הבריכה מי הבריכה עוברים תהליך סירקולציה, סינון וחיטוי ע"י חומרים מורשים. אבל לא די בכך, תחזוקת הבריכה באופן שוטף תכלול גם את ניקיונה, ניקוי ,תחזוקת חדר המכונות וכמובן ניקוי גזם ולכלוך.

ישנן עוד מספר פעולות שיש לבצע על מנת ליהנות מבריכה נקיה ושמורה:

  • הכלרה מאוזנת של מי הבריכה ובדיקת חומציות.
  • וידוא איכות ומליחות המים.
  • תחזוקת חדר מכונות וכיול מערכות בקרה.
  • ניקוי פתח ניקוז ופסי שומן מסביב לבריכה.
  • ניקוי רובוט הבריכה במידה וישנו.
  • ניקוי אלקטרודות במכשיר מלח.
  • ניקוי סל שערות במשאבת הבריכה.

שמירה על טמפרטורת המים

שמירה על טמפרטורת המים חשובה הן למתרחצים והן לשמירה על תקינות הבריכה. בזמן חימום הבריכה טמפרטורת המים צריכה לנוע בין °24 ל °29.5 צלזיוס. על מנת שנוכל להיות בטוחים כי זו אכן טמפרטורת המים נוכל להתקין בבריכה מד חום ייעודי. חימום הבריכה יתר על המידה לטמפרטורה העולה על °29.5 צלזיוס מגביר את הסבירות שחומרים לטיפול בבריכה ישקעו ויגרמו להיווצרות אבנית ומים עכורים. מנגד, טמפרטורה נמוכה גורם לשחיקת הבריכה. ניתן להצטייד במשאבת חום אוטומטית על מנת לווסת את החום באופן מיטבי.

הכלרה ובדיקת חומציות המים

כמו בכל מקור מים עומדים לאורך זמן גם בבריכה הפרטית יצטברו לכלוך, חיידקים ובקטריות העלולים לפגוע במתרחצים אם לא נתחזק את הבריכה באופן ראוי. מידי שבוע (מקסימום) נבצע בדיקת PH. אנו מבצעים בדיקת PH על מנת לקבוע את רמת חומציות המים. טווח ה PH המתאים הוא בין הערכים 7.2-7.6. באמצעות  הבדיקה נוכל להבין מה מצב המים בבריכה שלנו ובמידת הצורך להעלות את רמת החומציות אם היא נמצאה קטנה מ 7.2 או להוריד את רמת החומציות אם נמצאה גבוהה מ 7.6. הכלור משמש לחיטוי הבריכה, כאשר מוסיפים אותו למים הוא מפיק חומצה הידרו כלורית. החומצה ההידרו כלורית היא שהורגת את החיידקים, האצות ושאר גורמי המחלות שעלולים להצטבר במי הבריכה. הטווח הבטוח של רמת הכלור ינוע בין 1.0ל- 3.0 .PRM

ניקוי משאבות ופילטרים

משאבות ומסננים הם חלק בלתי נפרד מתחזוקת בריכה ויש לנקות כל אחד מהם על פי הוראות יצרן. במידה והצטיידתם במשאבת חול למשל, יש לנקות את הסנן אחת לשבוע ע"י שינוי למצב שטיפה הפוכה, במצב זה המים מוזרמים לביוב ומים נקיים נכנסים ושוטפים את הפילטר. במידה ויש ברשותכם פילטר קרטריג' בעל  מסנן נייר נדרש ניקוי תחת מים זורמים ומברשת, אפשר גם לטבול את הפילטר בחומר ניקוי. את הפילטר מומלץ לשטוף אחת ל 3 ימים בברז ולהחליפו כל 10-14 ימים לפילטר חדש על מנת ליהנות מבריכה נקייה. ע"י שמירה על תחזוקה וניקיון שוטפים אנו בעצם מסייעים למכשירים לבצע את עבודתם באופן מיטבי ומונעים בלאי.

ניקוי הלכלוך בבריכה פרטית

לרוב נבנה את הבריכה הפרטית בחצר הבית ולא במקום סטרילי ולכן הגיוני כי הבריכה תתלכלך, בין אם מאבק שהגיע על גבי הרוח, עלי שלכת שנשרו או לכלוך שהגיע למי הבריכה עם המתרחצים. ישנן מספר דרכים לנקות את הבריכה, למשל מברשת, שאיבת פני הבריכה ואפילו רובוט שיבצע ניקיון אוטומטי במקומכם.

תחזוקת הבריכה שלכם חשובה ודורשות זמן, ידע, כוח פיזי וציוד מתאים. לכן רבים מבעלי הבריכות הפרטיות בישראל ובעולם מעדיפים לפנות לחברות שנותנות שירותי תחזוקת בריכות באופן קבוע. במידה והחלטתם להשקיע באחזקת הבריכה שלכם בצורה מקצועית חברת לוקספול תתמחר עבורכם בשמחה שירות חודשי לתחזוקת הבריכה.

אחזקת חדרי מכונות

ניקיון הפילטרים

ניטור המים ובדיקת איכותם

מכשירי מלח ועוד

התקנת גופי חימום ומשאבות חום

הוספת כימיקלים

לפרטים נוספים

אנא מלא את הטופס ונחזור בהקדם

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support