שאלות נפוצות

 • איך לרוקן בריכת שחיה?

  בבריכת שחייה יש כמויות גדולות מאוד של מים ולכן, על מנת לרוקן את הבריכה באופן בטוח ובקצב מדוד מבלי לגרום למערכת הביוב לעלות על גדותיה יש צורך במשאבה שתעביר את המים אל פתח הניקוז הקרוב. במידה ומדובר בבריכה קבועה אמור להיות בה צינור ניקוז מובנה.

 • מתי יש לרוקן בריכה?

  בריכה מתקפלת ניתן לרוקן בסוף עונת הרחצה אבל יש הבוחרים להשאיר אותה פתוחה גם לאורך החורף. בריכה קבועה יש צורך לרוקן רק במידה ויש צורך בעבודות שיפוץ ותיקון הבריכה

 • כל כמה זמן להחליף מים בבריכה?

  כל עוד שהמים בבריכה עוברים תהליך סירקולציה ותחזוק תמידי ונכון הם ישארו צלולים ונקיים ולא יהיה צורך להחליפם.

 • מה עושים אם ריכוז כלור גבוה?

  על מנת שבריכת שחייה תהיה בטוחה לרחצה על הכלור במי הבריכה להיות בטווח שבין 1 ל-3 PPM. כאשר יש במי הבריכה ריכוז גבוה של כלור עלולות להתפתח תופעות של גירוי בעור, צריבה בעיניים ושאיפה של גז כלור שעלולה לגרום לפגיעה במערכת הנשימה ולנזקים בריאותיים. במידה שביצעתם בדיקה וגיליתם כי רמת הכלור בבריכה גבוהה מ 3 PPM אין לרחוץ בבריכה ויש להמתין לירידת הערך- במידה ויש ברשותכם כלורינטור יש לסגור את ווסת הכלור ולהוסיף מים טריים לבריכה. לבצע בדיקה חוזרת יום או יומיים לאחר מכן ולוודא כי רמת הכלור חזרה לערך מומלץ.

 • ריכוז כלור נמוך?

  במידה ורמת הכלור במי הבריכה נמוכה מ 1 PPM המים לא ישמרו נקיים ובטוחים לרחצה לכן יש להוסיף טבליית כלור ולשוב לבדוק שנית למחרת, במידה ורמת הכלור עדיין נמוכה יש לחזור על הפעולה עד לחזרה לטווח הכלור הרצוי.

 • יש לי ירוקת בבריכה מה עושים?

  במידה והמים בבריכה שלכם עכורים ומתחילה להיווצר ירוקת ראשית עליכם להבין כי הדבר מעיד כי רמת הכלור נמוכה מהטווח המומלץ. 

  במידה והירוקת קלה עדיין ורק מתחילה להיווצר יש לבצע "מכת כלור" - מכת כלור היא למעשה כלור מרוכז שמוסיפים לבריכה על מנת להתמודד עם זיהומים שרמת הכלור המומלצת אינה מספיקה כדי להתמודד איתם. מכת כלור מחייבת איסור רחצה בבריכה.

  כל עוד הירוקת בבריכה במצב קל יחסית "מכת" הכלרה בעזרת כלור גרגירי אמורה לספק פתרון לבעיה.

  יש להקפיד להמיס את גרגרי הכלור בדלי עם מי הבריכה ולא להשליכם ישר לבריכה על מנת ש לא לעשות נזק לקרקעית הבריכה.

  במידה והירוקת בבריכה במצב חמור יותר יש לבצע את "מכת" ההכלרה בעזרת כלור נוזלי. מומלץ לבצע את            ההכלרה לאחר שקיעת השמש כך התאדות הכלור תהיה איטית יותר ותהיה אפקטיבית לאורך זמן רב יותר.

  מומלץ גם להבריש את הבריכה היטב בעזרת מברשת סיבי מתכת המתאימה לבריכות קרמיקה,בטון ופסיפס או במברשת בעל סיבי ניילון המתאימה לבריכות פיברגלס ומתועשות, על מנת להפריד את האצות מגוף הבריכה.

  יש להפעיל את המשאבה ולבדוק כעבור חצי שעה מהי רמת הכלור החופשי במי הבריכה. במידת הצורך יש לחזור על הפעולה עד שרמת הכלור החופשי תגיע לטווח בין 8 ל - 10 PPM.

  כאשר רמת הכלור החופשי במי הבריכה תגיע לטווח הרצוי יש להשאיר את המשאבה פועלת ולבדוק כל כמה שעות שרמת הכלור החופשי עדיין גבוהה- עד שהירוקת נעלמת לגמרי ולוודא כי הפילטר נקי מאצות.

  כאשר מי הבריכה שבו להיות צלולים ונקיים יש לוודא כי הכלור ירד לטווח הסטנדרטי- בין 1 ל-3 PPM וכי רמת החומציות בבריכה היא בין 7.2 ל- 7.6 לפני ששבים לרחוץ בבריכה.

 • מה הם סוגי הכיסויים לבריכות שחיה?

  1. כיסוי צף/ כיסוי סולארי לבריכה- זהו הכיסוי הפשוט והזול ביותר כיום בשוק, כיסוי זה הוא למעשה יריעת ניילון עבה בעלת בועות אוויר אשר לרוב יגיע על מתקן גלילה ידני שנועד לסייע בפריסת הכיסוי על הבריכה. מטרתו של הכיסוי הוא לשמור על טמפרטורת המים ולמנוע אידוי. כיסוי זה אינו מונע נפילה לבריכה ועל פי רוב יהיה אפקטיבי למשך שנתיים.
  2. קירוי לבריכה- כיסוי זה הוא מעין חופה מעל לבריכה אשר נעה על מסילה קבועה בצידי הבריכה, ניתן להזמין את הקירוי במגוון גדלים, צבעים וחומרים והוא מתאים במיוחד לבריכות מחוממות.
  3. כיסוי רשת לבריכה- כיסוי זה עשוי רשת אשר מעוגנת מסביב לכל הבריכה (בעזרת חורים שיש לקדוח מראש). כיסוי זה אינו מונע אידוי וכניסת לכלוך אך הוא מונע נפילה למי הבריכה. כיסוי זה מעט מסורבל יותר ודורש יותר זמן לפתוח ולסגור אותו.
  4. כיסוי PVC- כיסוי זה עשוי PVC והוא נותן מענה לכלל הצרכים של בעל הבריכה- מניעת אידוי ושמירה מפני כניסת לכלוך בהתאמה לכך חיסכון בכימיקלים, חשמל (בבריכות מחוממות) וכמובן שמירה מפני נפילה לבריכה.

  כיסו זה מגיע בשלוש צורות:

  כיסוי ידני- בעל ידית לפתיחה, הסגירה תתבצע ע"י משיכה בחבל.

  כיסוי חשמלי- כיסוי זה נפתח ונסגר בעזרת מנוע חשמלי.

  כיסוי הידראולי- כיסוי זה נפתח ונסגרת בעזרת משאבה הידראולית.

  שלושת האופציות נעות על מסילות קבועות בצידי הבריכה והן עשויות PVC אשר נחשב לחומר עמיד מאוד הן מפני נזקי מזג אוויר והן מפני כימיקלים המשמשים לתחזוקת הבריכה.

 • איך לבחור בריכת שחיה?

  על מנת לבחור בריכת שחייה יש להתחשב במספר פרמטרים: 

  • תקציב.
  • חומר ממנו עשויה הבריכה- עמידות.
  • גודל וצורה- האם הבריכה היא החלק העיקרי בחצר או שתרצו לשלב בין מספר אזורים.
  • עומק- את מי תשמש הבריכה, ילדים, מבוגרים או מגוון רחב של אנשים.
  • שטח החצר, המרפסת או הגג- במידה והבריכה לא על הקרקע יש להיוועץ במהנדס ולוודא שהמשטח עליו תוקם הבריכה מסוגל לשאת את העומסים של הבריכה, המים והרוחצים בתוכה.
  • מהי מטרת הבריכה- הנאה, אימוני שחיה, שכשוכית, אולי תרצו לשדרג ולהוסיף בריכת זרמים או ג'קוזי.

  ענו על שאלות הללו והן יעזרו לכם להגיע להחלטה נכונה עבורכם.

 • איך לבדוק איכות מים בבריכה?

  ניתן לבדוק את איכות המים בעזרת ערכת בדיקת מקלונים פשוטה, לוקחים מקלון אחד מן הערכה, טובלים במי הבריכה למשך 15 שניות, לאחר מכן המקל יצבע בספר צבעים בהתאם לפרמטרים שונים, מצמידים את המקל לקופסת הערכה וכך מפענחים מהו כל פרמטר. בהתאמה לכך תדעו מהי איכות המים כרגע ואם יש צורך להוריד או להוסיף לערך מסוים שישפר את איכות או שלמעשה המים באיכות טובה ומאוזנת.

 • מילוי מים אוטומטי לבריכה?

  נכון כיום יש גם מכשיר שעונה על צורך זה.זהו מכשיר אשר מונח על שפת הבריכה ומתחבר לצינור גינה סטנדרטי, המכשיר יודע לזהות אם מפלס מי הבריכה ירד והוא ממלא מים באופן אוטומטי עד מפלס המים הרצוי. המכשיר פשוט מאוד לכיול ואין חובה בהתקנה קבועה.

 • מהי הטמפרטורה של בריכה מחוממת?

  הטמפרטורה בבריכה מחוממת ינועו בעונת החורף על פי רוב בין 36 ל- 46 מעלות צלזיוס. כמובן במידה ויש ברשותכם מערכת לחימום מים תוכלו לקבוע את את הטמפרטורה המתאימה עבורכם.

 • כמה זמן צריך להפעיל את משאבת הבריכה?

  בעיקרון שאלה זו תלוי במספר פרמטרים כמו גודל הבריכה וחוזק המשאבה אך יש עיקרון מנחה שתקף לכל המשאבות, מפעילים את המשאבה פעמיים ביום בין 4 ל- 6 שעות (ולא יותר מכך) כאשר אין רוחצים בבריכה, כך ישמרו המים נקיים ובריאים.

 • כיצד ניתן לשמור על הניקיון בבריכה?

  אפשר לבקש מהרוחצים בבריכה להישטף לפני הכניסה לבריכה וכאשר הבריכה לא בשימוש לכסות אותה ובכך למנוע כניסת לכלוך שנישא עם הרוח.

 • כמה עולה למלא בריכת שחייה פרטית?

  תשובה לשאלה זו מאוד תלויה בגודל הבריכה שלכם ולכן קשה לדייק בתשובה. מילוי מים בבריכה סטנדרטית יעלה בערך 1000 ש"ח.

 • האם בריכת שחייה פרטית גורמת לבזבוז מים?

  בניגוד לדעה רווחת ממש לא. מלבד מילוי הבריכה הראשוני כמעט ואין צורך להחליף את המים אלא רק במקרים חריגים. מכשירי ניקוי וחיטוי כמו משאבה, מסנן רובוט ועוד, מאפשרים להחליף את המים אחת לכמה שנים אם בכלל. כך בעזרת תחזוקה הולמת מי הבריכה נשמרים צלולים, נקיים ובריאים ומנוצלים לאורך שנים.

 • Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support